Chociaż jeszcze na podwórku leżą hałdy śniegu, to słoneczko świeci już wysoko i są dodatnie temperatury. Po długiej, mroźnej i śnieżnej zimie wszyscy czekamy z utęsknieniem wiosny. Dzieciaki cieszą się, że mogą już wyjść na zewnątrz w samej bluzie lub swetrze bez konieczności zakładania ciepłych ubrań. Jest to dobry czas, aby pobawić się jeszcze na śniegu w przedwiosennej aurze. Słoneczko zachęca do wyjścia z placówki na podwórko lub na spacer.