W dniu 11 listopada 2025 r. – dniu Narodowego Święto Niepodległości symbolizującego odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów grupa naszych podopiecznych wraz z Wychowawcą udała się na Cmentarz w Nowej Pawłówce ażeby zapalić znicze w miejscu upamiętniającym poległych za ojczyznę osób pochodzący z terenów pobliskich miejscowości. Zginęli w walce za niepodległą Polskę z reżimem komunistycznym. Pamiętamy o naszej historii i tradycjach.