Okres przedświąteczny sprzyja różnym zajęciom kulinarnym, w których dzieciaki chętnie uczestniczą. W dniu dzisiejszym przygotowywane są pierniczki świąteczne. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem podopiecznych, ponieważ każdy z nich mógł wykonać pierniczek w wybranym przez siebie kształcie a po upieczeniu ozdobić według własnego uznania. Powstawały serduszka, kwiatuszki i jajeczka. Pierniczki okazały się wyjątkowo smaczne.