W dniu 22 maja 2026 r. nasi podopieczni wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Grupa zwiedzała miasto, między innymi Bramę Klasztorną, Krzywą Wieżę, mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika, Piernikową Aleję Gwiazd, Zamek Krzyżacki oraz Planetarium. Uczestniczyła także w zajęciach łączących interaktywne muzeum z teatrem w Domu Legend Toruńskich. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się Żywe Muzeum Piernika, gdzie grupa poznała legendy i historię piernika oraz własnoręcznie mogła przygotować własne pierniki. Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni ale bogatsi o nowe doświadczenia, nową wiedzę i nowe przeżycia.