W dniach 17–24 stycznia 2026 r. dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Domu Dziecka „Ku Przyszłości” został zorganizowany wyjazd edukacyjno-wychowawczy dla grupy wychowanków z Domów Dziecka w Nowej Pawłówce.

Był to wyjątkowy czas połączony ze zwiedzaniem, edukacją, poznawaniem kultury, kuchni i zwyczajów ludzi żyjących na tej przepięknej wyspie. Zwiedzaliśmy wiele wyjątkowych miejsc na Malcie i wyspie Gozo. Zobaczyliśmy wiele przepięknych miejsc, zabytków, pływaliśmy statkiem i promem. Mieliśmy okazję do kosztowania kuchni maltańskiej, próbowaliśmy wiele potraw, których nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji poznać. W wolnych chwilach korzystaliśmy z hotelowego basenu i graliśmy w grę edukacyjną „Państwa, miasta….”. Był to wyjątkowy czas, w którym uczestniczący w wyjeździe wychowankowie mogli doświadczyć tygodnia pełnego nauki, rozwoju i radości.